ديدار صميمانه مديريت ارشد گروه توسعه سرمايه گذاري دَريك با استاندار محترم آذربايجانشرقي

 روابط عمومي

 جمعه 14 مهر 1396

 بازديد 95 دفعه

مديران ارشد گروه توسعه سرمايه گذاري دَريك، معاونين، مشاورين و مديران عامل شركتهاي تابعه، ساعت 11 صبح روز جمعه مورخه 14/7/96 با استاندار محترم آذربايجان‌شرقي ديدار و گفتگو كردند.

در اين نشست صميمي آقاي حاج محمدرضا زنوزي مطلق رئيس محترم هيات مديره گروه توسعه سرمايه گذاري دَريك ضمن عرض تسليت و تعزيت ايام سوگواري آقا اباعبدالله الحسين(ع) با بيان اينكه اين جلسه صرفاً به منزله خيرمقدم و آرزوي توفيق براي آقاي دكتر خدابخش به عنوان استاندار آذربايجان‌شرقي مي‌باشد؛ اجمالاً به معرفي فعاليتها و خدمات انجام شده در مجموعه بزرگ دَريك پرداختند.

ايشان با اشاره به فعاليتهاي فولادي به عنوان آغازين فعاليت اين مجموعه، توسعه فعاليتها وخدمات گروه در ساير زمينه ها اعم از حوزه‌هاي ورزشي، هواپيمايي و معدن را از اهم خدمات انجام يافته در كشور بالاخص در سطح  استانهاي آذربايجان‌شرقي، غربي و اردبيل برشمردند و در آينده‌اي نزديك از احداث و راه‌اندازي  مجموعه بزرگ خدماتي، تجاري، رفاهي و فرهنگي آتـاسنتر خبردادند.

رياست محترم هيات مديره گروه توسعه سرمايه سرمايه گذاري دَريك با اشاره به اينكه اين مجموعه بزرگ هميشه مشكلات خويش را با تكيه بر پتانسيلهاي فني، مالي و نيروهاي مجرب و متخصص انساني خود حل و فصل نموده است؛ مصرّانه اعلام نمودند كه از هيچ تلاشي در جهت رشد و شكوفايي اقتصاد و صنعت استان و كشور فروگذاري نخواهند كرد.

در ادامه جلسه آقاي كاپيتان قديمي مديرعامل شركت هواپيمايي آتا ضمن تاكيد بر اهميت ايمني و سرعت بالا در حمل و نقل هوايي به جايگاه سومي آتا از نظر حمل و نقل در بين شركتهاي داخلي اشاره نمودند.

ايشان با اشاره به تعداد 17 فروند هواپيماي شركت هواپيمايي آتا و جابجايي مسافر به تعداد 2500 صندلي در يك نوبت پرواز از الحاق 14 فروند جت‌كوتاه برد با ظرفيت 45 الي 50 نفر براي انجام پرواز در فرودگاههاي كوچك و تحول در توان هواپيمايي كشور در آينده‌اي نزديك خبر دادند.

كاپيتان قديمي  انعقاد قراردادهاي خواهرخواندگي با شركتهاي هواپيمايي معتبر اروپايي جهت ارائه خدمات در زمينه‌هاي مختلف از جمله تعمير و نگهداري را از اهم اهداف آتي شركت هواپيمايي آتا در كوتاه مدت برشمردند.

در اين نشست صميمي آقاي دكتر خدابخش استاندار محترم آذربايجان‌شرقي ضمن تقدير و تشكر از خدمات ارزنده مجموعه بزرگ توسعه سرمايه گذاري دَريك با اشاره به اينكه وظيفه اصلي دولت در سه سال گذشته و امسال تمركز بر اقتصاد مقاومتي بوده و اولويت دولت دوازدهم نيز در راستاي اين سياستها مبتني بر ايجاد بستر سرمايه گذاري، توليد ، اشتغال‌زايي و كارآفريني مي‌باشد؛ از وظيفه خطير بخش خصوصي بالاخص گروه توسعه سرمايه گذاري دَريك با توجه به سوابق كاري موفق در تحقق اين سياستها خبر داد.

ايشان ضمن اشاره به اين موضوع كه تاكنون هرگونه سرمايه گذاري كلان صنعتي و زيربنايي در كشور را دولت انجام داده و بخش خصوصي سهم كمي در اين خصوص داشته است اعلام نمودند؛ مجموعه بزرگ دَريك به‌عنوان بزرگترين گروه سرمايه گذاري شمالغرب كشور در بخش خصوصي الگويي بسيارخوب و موفقي را در كشور رقم زده و با فعاليتهاي توليدي و خدماتي و ايجاد اشتغال و كارآفريني ، كمك شاياني به اقتصاد جامعه نموده‌ است.

استاندار آذربايجان‌شرقي همچنين با اشاره به پتانسيل بالاي گروه دَريك و فعاليتهاي قابل تحسين اين مجموعه در صنعت هواپيمايي كشور ضمن درخواست توسعه هرچه بيشتر آن، خواستار ورود اين گروه به ساير فعاليتها بالاخص حوزه نفت و گاز شدند.

در پايان اين نشست آقاي دكتر خدابخش اعلام نمودند مجموعه بزرگ دَريك با اينهمه تنوع كار و فعاليت جاي تبريك دارد. خدا را شاكر و سپاسگذار باشيد كه ما هم قدردان زحمات و خدمات شما هستيم.